Kısa sürede yoğunlaştırılmış programın özelliği nedir?

Tüm dil bilim araştırma sonuçlarına göre yabancı dil öğretiminde “kısa süreli ve yoğun” programlar, uzun süreli yoğun olmayan programlardan daha başarılı olduğunu göstermiştir. Günlük yaşamın koşturma ve sorunları içinde beynin yabancı bir dile konsantre olması, yeni bilgiyi kalıcı hafızada saklayarak tekrar hatırlaması çok zordur. Uzun süreli programlarda zar zor geçici hafızaya atılan bilgilerin büyük bir kısmı unutulmakta ve tekrar öğrenme ihtiyacı duyulmaktadır. Uzun eğitimlerin en büyük sorunu eğitim sürecinin uzun olması değil, dersler arasında boşluğun uzun olmasıdır. Yoksa kısa süreli eğitim ile uzun süreli eğitim aynı saat süreleri eğitim verir. Maruz kalmaya yönelik yoğun öğrenilen kelime ve kuralların daha çabuk kalıcı hafızaya kaydedilmesini sağlar.

Lotus Dil  farkı nedir?

İnsan beyni daha önceki deneyimlerinden bir sonuç çıkarma üzerine dizayn edilmiştir. Sıcak bir nesneye dokunmadan önce yanacağınızı bilmezsiniz. Hatta size “o sıcak dokunma yanarsın” demeleri bir şey ifade etmez. Deneyimledikten sonra bir daha unutmayacak şekilde çok sıcak bir şeyin canınızı acıtacağını öğrenirsiniz. Dil öğrenimi konusunda da aynı şekilde olumsuz öğrenme kodlarına sahibiz. Çünkü çoğunlukla kötü deneyimlerimiz olmuştur. Özetle; Hipnoz gibi yöntemlerle insan bilinçaltındaki tüm olumsuz şartlanmaları kaldırarak, çocuk beyni gibi, şartsız, kabul edici ve bilgi girişine açık bir beyin sağlamış oluyoruz.

Bu yoğunlukta bir program sıkıcı olmaz mı uzun sürede dikkatimiz dağılmaz mı?

Tüm gece parti yaptığınızı ya da orman da saatlerce yürüdüğünü, denizde uzun vakitler geçirdiğinizi ya da saatlerce dizi izlediğinizi düşünün yani neyi seviyorsanız yapmaktan mutlu oluyorsanız oku yaparken yorulsanız dahi enerjiniz bitmez ya işte, yorgunluk ve yorgunluk algısı izin keyif alıp almamanıza bağlıdır.

Yorgunluk beynin düşünce olarak ürettiği ve ona göre programlaması sonucu hissedilen bir durumdur. Çok yoğun, ya da eğlenceli süreçlerde insanlar uzun süreler, yorulmadan ve uyumadan çalışırlar. Hipnoz telkinleri ile insan beyni, hiç yorulmadan, tam aksine büyük bir coşku ve heyecanla programı sürdürür. Program sonrası da herhangi bir yorgunluk belirtisi olmaksızın normal yaşama devam eder.

Yani yoğun bir öğrenme sürecine değil eğlenceli bir aktiviteye katılacağınız için yorgun olmayacaksınız.

Yıllarca farklı eğitimler sonunda konuşamazken, bu kadar kısa sürede nasıl konuşabilirim?

Çünkü bu eğitim modelini ilk defa alacaksınız.  Hiçbir eğitim kurumu sizi öğrenmeye hazırlamaz. Bilinçaltı teknikleri kullanmaz. Sizin bilinçaltı yapınıza, öğrenme şeklinize göre sisteminizi değiştirmez.

Düz alışagelmiş sistemleri kullanır diğer eğitim kurumları. Bizim uyguladığımız yöntemler bilinse bile her eğitim kurumu uygulayamaz. Çünkü bilinçaltı sistemlerini de kullanmak yetenek ve tecrübe işidir.  Yöntemler onaylı ve ispatlanmış olsa da bazı kurum ve kişiler bu yöntemleri kötülemektedir. Bilgileri olmadan fikirleri vardır. Kendilerini uygulayamıyor diye yöntemler geçersiz ya da işe yaramaz değildir.

Basitçe uyguladığımız sistem öğrenme üzerine bilinç ve bilinçaltı yasalarını kullanır ve uygular. Bu da kolay etkin ve hızlı olmasını sağlar.

İngilizceyi hangi seviyede ve içerikte öğreneceğim?

Dil bilim araştırmalarına göre insanlar ortalama 350-800 kelime seviyesinde konuşurlar. Kadınlar, erkeklere oranla daha fazla kelime kullanılır. Dil programımız gündelik yaşamda en çok kullanılan kelime ve gramer kurallarına (cümle yapılarına) odaklanmaktadır, Öğrenilenin gerçek hayatta kullanılmasını sağlanır. İçerik olarak da, katılımcı gurubunun iş alanına göre özel kavramlar, dil yapıları ve kelimeler eklenir. Programımızın hedefi 350-700 kelime arası bir seviyede İngilizce öğretmek, akıcı şekilde konuşulmasını ve kalıcı hafıza aktarılmasını sağlamaktır.